Jesteś tutaj: MINI ENCYKLOPEDIA ZDROWIA > Choroby

Ketonemia

Medyczne określenie zwiększonego stężenia ciał ketonowych we krwi. Do takiego stanu może dochodzić jeżeli dieta jest bardzo bogata w tłuszcze i uboga w węglowodany.

Ketonuria

Wydalanie ciał ketonowych z moczem, które powstają w nadmiarze w wyniku beta oksydacji kwasów tłuszczowych.

Kwasica ketonowa

Stan zagrożenia życia w wyniku gromadzenia się ketonów (aceton) pochodzących ze spalania tłuszczu będącego alternatywnym źródłem energii, przy braku insuliny (...)

Małopłytkowość

Trombopenia, skaza krwotoczna. Niedobór płytek krwi (trombocytów), który w efekcie powoduje powstanie zaburzeń krzepnięcia krwi. W wyniku niedoboru (...)