Jesteś tutaj: MINI ENCYKLOPEDIA ZDROWIA > Choroby

Stopa cukrzycowa

Powikłanie cukrzycy, trudno gojąca się rana lub owrzodzenie na stopie, ryzyko amputacji stopy.

Szkorbut

Choroba wywołana niedoborem kwasu l- askorbinowego (witaminy C). Objawia się już po 70 dniach diety pozbawionej witaminy C. Wywołuje samoistne krwawienie, bóle (...)

Śpiączka cukrzycowa

Następstwo głębokich zaburzeń metabolicznych wynikających z niedoboru insuliny, często kończące się śmiercią. Poprzedza ją wzmożone pragnienie, wielomocz, czasem bóle (...)

Śpiączka hipoglikemiczna

Obniżony poziom cukru we krwi, zwłaszcza u chorych pozostających przez dłuższy czas na czczo, co może prowadzić do utraty przytomności. Jedną z możliwych przyczyn jest (...)

Śpiączka ketonowa

Efekt braku lub znacznego niedoboru insuliny. Podstawowymi objawami są wzmożone pragnienie, wielomocz z cukromoczem, obecność w moczu ciał ketonowych, postępujące osłabienie (...)

Tasiemczyca

Choroba pasożytnicza ludzi i zwierząt wywoływana przez pewne gatunki tasiemca, po spożyciu mięsa z wągrami tasiemca, z których w jelicie rozwijają się osobniki dorosłe.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10