Jesteś tutaj: MINI ENCYKLOPEDIA ZDROWIA > Choroby

Nadczynność tarczycy

Stan chorobowy związany z nadmierna produkcją hormonów tarczycy. Cechy charakterystyczne tej choroby to : przyspieszona przemiana materii, zwiększona potliwość, (...)

Nadczynność tarczycy

Nadczynność tarczycy - jest to stan chorobowy, którego powodem jest nadmierna produkcja hormonów tarczycy. Objawy mogą być różnorodne, między innymi: (...)

Nadwaga

Masa ciała, dla której wskaźnik BMI mieści się w przedziale od 25 do 29,9. Spowodowana jest dostarczaniem zbyt dużej ilości pożywienia do organizmu, a co za tym idzie (...)

Niedoczynność tarczycy

Niski poziom hormonów produkowanych przez tarczycę. Wiąże się między innymi z niedoborem jodu w organizmie. Objawia się spowolnieniem przemiany materii i powstaniem (...)

Niedoczynność tarczycy

Spowodowana jest niedoborem hormonów tarczycy, głównie obniżeniu ulega poziom wolnej tyroksyny fT4 zaś podwyższony jest poziom TSH. Niedoczynność (...)

Niedokrwienna choroba serca

Stan spowodowany zbyt małą ilością tlenu dostarczoną sercu . Spowodowane jest to zwężeniem lub niedrożnością naczyń wieńcowych.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10