Jesteś tu: Strona główna › Encyklopedia

Szukaj:

Szukaj terminu:

Wyszukaj dany termin za pomocą wyszukiwarki, bądź skorzystaj z indeksu alfabetycznego.

ABCDEFGHIJKLŁMNOPRSŚTUVWZŻ

Kategorie Mini Encyklopedii Zdrowia:

Jesteś tutaj: MINI ENCYKLOPEDIA ZDROWIA > O

Odciski

Odciski to zgrubienia i zrogowacenia skóry wskutek silnego ucisku, przeważnie w miejscu uwierania buta albo tam, gdzie palce stóp ocierają się o siebie z braku miejsca.

Odżywka

Środek spożywczy o zwiększonej ilości składników naturalnych. Przeznaczony dla osób o zwiększonym zapotrzebowaniu na składniki odżywcze.

Oksydoreduktazy

(np. dehydrogenazy, oksydazy).Klasa enzymów katalizujących reakcje oksydoredukcyjne (przebiegające ze zmianą stopnia utlenienia reagentów); podczas katalizy następuje przeniesienie protonu i elektronu lub samego elektronu z donora na akceptor, (...)

więcej

Okulista

Zajmuje się ogółem zagadnień związanych z budową, funkcjonowaniem oraz patologią narządu wzroku.

Oligosacharydy

Węglowodany zbudowane z 3-7 jednostek cukrowych, nie rozkładane przez soki trawienne człowieka. Sprzyjają rozwojowi mikroflory jelitowej, ale są źle tolerowane przez ludzi.

Ołów (Pb)

Ołów jest metalem ciężkim, nie spełnia pożytecznej roli w procesach fizjologicznych organizmu, jest szkodliwy dla człowieka, a przy większym stężeniu wręcz toksyczny. Ołów dostaje się do organizmu człowieka poprzez układ oddechowy, z wodą i pożywieniem, natomiast wydalającym (...)

więcej
Strona: 1 2