Jesteś tu: Strona główna › Czytelnia

Szukaj:

CZYTELNIA> NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Szukaj artykułu:

Zapraszamy Państwa do przeczytania artykułów, które zostały zamieszczone w dotychczasowych wydaniach
„Informatora o Programie Zyskaj Zdrowie i lekach bez recepty”.
Aby wyszukać artykuł na wybrany temat, prosimy skorzystać z wyszukiwarki lub z indeksu alfabetycznego.

ABCĆDEGHIJKLMNOPRSŚTUWZŻ

Najnowsze artykuły

Jesteś tutaj: CZYTELNIA> NAJNOWSZE ARTYKUŁY

Bakalie – zdrowe i smaczne przekąski

    Do bakalii zaliczamy m.in. rodzynki, migdały, orzechy, głównie włoskie i laskowe, suszone śliwki, morele, daktyle, figi, skórkę pomarańczową i cytrynową. Są słodkie i bardzo smaczne, mają dużą wartość odżywczą oraz wpływają pozytywnie (...)

więcej

Witamina B1 – „witamina radości”

    Witamina B1 inaczej tiamina, aneuryna należy do grupy witamin rozpuszczalnych w wodzie. Została ona wyizolowana z otrębów ryżowych przez Polaka Kazimierza Funka w 1911 roku jako pierwsza witamina. Znaczenie dla organizmu     (...)

więcej

Antyoksydanty – broń w walce z wolnymi rodnikami

Antyoksydanty a wolne rodniki     Antyoksydanty, nazywane inaczej przeciwutleniaczami lub antyutleniaczami to grupa związków chemicznych, które obecne w małym stężeniu w porównaniu do utlenianej substancji, w znaczący sposób (...)

więcej

Pielęgnacja dłoni w okresie zimowym

    Okres zimowy to wyjątkowo trudny czas dla naszej skóry, ponieważ działa na nią wtedy szereg niekorzystnych czynników atmosferycznych. Szczególnie podatna na podrażnienia jest skóra twarzy oraz dłoni, ponieważ są one (...)

więcej

Kosmetyki przydatne zimą

    W okresie zimowym, kiedy dokucza Nam mróz oraz silny wiatr skóra staje się często sucha i podrażniona. Najbardziej narażone na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych są te partie ciała, które nie są zwykle (...)

więcej