MINI ENCYKLOPEDIA ZDROWIA > Lekarze specjaliści

Jesteś tutaj: MINI ENCYKLOPEDIA ZDROWIA > Lekarze specjaliści

Alergolog

Specjalista zajmujący się nieprawidłowym, nadmiernym oddziaływaniem organizmu na niektóre czynniki, które w normalnych warunkach nie powodują takich reakcji (...)

Chirurg

Lekarz, który zajmuje się leczeniem poprzez przeprowadzanie zabiegów operacyjnych. Obecnie chirurgia rozdzielona jest na działy zajmujące się (...)

Ciśnienie (wyniki)

Ciśnienie optymalne (skurczowe  120, rozkurczowe 80). Ciśnienie prawidłowe (skurczowe 120–129, rozkurczowe 80–84). Ciśnienie wysokie prawidłowe (skurczowe (...)

Dermatolog

Zajmuje się skórą, jej chorobami, rozpoznawaniem ich i leczeniem.

Endokrynolog

Specjalista w zakresie nauki, która zajmuje się badaniem gruczołów wewnętrznych (dokrewnych), np. tarczycą, przysadką mózgową, nadnerczem oraz (...)

Gastrolog

Zajmuje się badaniem i metodami leczenia schorzeń żołądka.

Strona: 1 2 3 4