Jesteś tutaj: MINI ENCYKLOPEDIA ZDROWIA > Dział nauki

Alergologia

(z greckiego allos = inny) dziedzina medycyny zajmująca się rozpoznawaniem i leczeniem chorób, schorzeń alergicznych związanych z nieprawidłową reakcją organizmu (...)

Antropologia

Biologiczna nauka porównawcza o człowieku, jego pochodzeniu (antropogeneza), rozwoju osobniczym i rodowym oraz zróżnicowaniu rasowym.

Biochemia

Biochemia jest to nauka na pograniczu biologii i chemii organicznej, która zajmuje się substancjami organicznymi o dużym znaczeniu biologicznym, takimi jak (...)

Biologia

Biologia z greckiego bios - życie i logos - słowo, nauka. Jest to dziedzina nauki zajmująca się badaniem życia. Nauka ta skupia się na charakterystyce, klasyfikacji oraz (...)