Jesteś tutaj: MINI ENCYKLOPEDIA ZDROWIA > Dział nauki

Diabetologia

Dział nauk medycznych zajmujący się poradnictwem dietetycznym dla osób chorych na cukrzycę.

Enzymologia

Enzymologia jest to podstawowa część biochemii dynamicznej czyli nauka o strukturze enzymów, sposobach ich izolowania i oczyszczania, ich właściwościach i (...)

Filologia

Filologia - jedna z nauk humanistycznych, badająca język i literaturę kręgu cywilizacyjnego bądź narodu. Głównym przedmiotem jej badań jest tekst, a celem – (...)