Jesteś tutaj: MINI ENCYKLOPEDIA ZDROWIA > Choroby

Anemia (Niedokrwistość)

Choroba objawiająca się niedostateczną ilością hemoglobiny i erytrocytów we krwi. Powoduje zbyt małe dostarczenie tlenu do komórek. Może być spowodowana (...)

Anoreksja

Zaburzenie psychiczne polegające na drastycznym ograniczaniu jedzenia. Choroba najczęściej dotyka dziewczęta i młode kobiety, ale coraz częściej i chłopców. Anoreksję (...)

Autyzm

Autyzm charakteryzuje się występowaniem nieprawidłowości w zakresie trzech sfer funkcjonowania  człowieka: interakcji społecznych, komunikacji oraz zachowania (...)

Białkomocz

Utrata białka z moczem, np. w przebiegu źle wyrównanej cukrzycy albo w cukrzycowym uszkodzeniu nerek.

Bielactwo

Przewlekła choroba z charakterystyczną depigmentacją płatów skóry, bezpośrednią przyczyną jest wymieranie melanocytów, które odpowiedzialne są za (...)

Borelioza

Choroba zakaźna, wielonarządowa, którą wywołują bakterie zakwalifikowane do krętków (Borrelia burgdorferi), przenoszone są głównie ze śliną kleszczy. (...)