Jesteś tutaj: MINI ENCYKLOPEDIA ZDROWIA > Choroby

Zaparcie

Utrudnione, zbyt rzadkie oddawanie stolca. Przyczyną może być dieta uboga w błonnik. Zaparcie może być też wywołane przyczynami mechanicznymi (niedrożność jelit), (...)

Zatrucie pokarmowe

Choroba wywołana spożyciem żywności zawierającej toksyny bakteryjne.

Zawał serca

Najbardziej znana i najgroźniejsza postać choroby wieńcowej serca (choroby niedokrwiennej serca). Z powodu zatkania naczynia prowadzącego krew do serca dochodzi do (...)

Zgaga

Piekące lub bolesne odczucie w przełyku, za co odpowiedzialne jest zarzucanie soku żołądkowego. Może być związana z chorobą wrzodową żołądka.

Żółtaczka

Choroba, której pierwszym z objawów jest zżółknięcie białkówki oka i skóry. Dzieli się na hemolityczną (wytwarzanie zbyt dużej ilości (...)

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10