Jesteś tutaj: MINI ENCYKLOPEDIA ZDROWIA > Skóra

Mikropigmentacja

Makijaż permanentny, trwały. Zabieg kosmetyki estetycznej polegający na wprowadzeniu hypoalergicznych pigmentów do podstawnej warstwy naskórka. Pigment (...)

Odciski

Odciski to zgrubienia i zrogowacenia skóry wskutek silnego ucisku, przeważnie w miejscu uwierania buta albo tam, gdzie palce stóp ocierają się o siebie z braku (...)

Oparzenia słoneczne

Światło słoneczne zawiera dwa typy promieniowania ultrafioletowego: UVA i  UVB. UVA jest uważane za przyczynę opalenizny, natomiast UVB szybko wywołuje zmiany zapalne w (...)

Pęcherze

Większość pęcherzy powstaje na skutek tarcia przy powtarzających się obciążeniach albo przy noszeniu za ciasnych lub uszkodzonych części garderoby i (...)

Pleśniawki

Pleśniawki wywołują drożdżaki. Choroba ta występuje częściej u niemowląt, mniej więcej od pierwszego tygodnia życia, rzadziej u dorosłych – u nich przede wszystkim (...)

Świerzb

Świerzb choroba zakaźna ludzi i zwierząt spowodowana przez świerzbowce. U ludzi świerzb wywołuje świerzbowiec ludzki , który objawia się dokuczliwym świądem i (...)

Strona: 1 2 3