Jesteś tutaj: MINI ENCYKLOPEDIA ZDROWIA > Skóra

Afta

Jest to owalny wykwit z żółtym nalotem, pod którym jest nadżerka. Wykwit najczęściej otoczony jest czerwonym stanem zapalnym. Afty mogą być różnej (...)

Brodawki

Za powstawanie brodawek odpowiedzialne są różne gatunki tzw. wirusa brodawczaka. Brodawki należą do najbardziej rozpowszechnionych chorób skóry. Choć (...)

Cellulit

Jest to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej połączone z patologicznymi, włóknistymi zmianami w tkance podskórnej. Najczęściej dotyczy ud, (...)

Czyrak

Czyrak to stan zapalny mieszka włosowego. Bakterie przedostają się przez cienki kanał włosa na dół do mieszka włosowego, gdzie znajdują (...)

Egzema

Egzemę mogą wywoływać zaburzenia przwemiany materii, nietolerancja na mleko albo nadwrażliwość na różne substancje. Egema występuje najczęściej w (...)

Łuszczyca

Łuszczyca przewlekła, nawracająca choroba skóry, która charakteryzuje się występowaniem na skórze łuszczących się wykwitów. Choroba ta należy do (...)

Strona: 1 2 3