Jesteś tutaj: MINI ENCYKLOPEDIA ZDROWIA > D

Dietetyka

Nauka o racjonalnym żywieniu człowieka, łącząca wiedzę takich nauk jak: biologia, biochemia, fizjologia i patofizjologia, medycyna kliniczna, higiena, profilaktyka zdrowia, technologia żywności i techniki przyrządzania pożywienia. Dietetyka bada rolę składników pokarmowych w (...)

Dna moczanowa

Artretyzm, skaza moczanowa. Choroba wynikła z nieprawidłowego metabolizmu kwasu moczowego powstającego z puryn, kryształy moczanów odkładają się w organizmie. Prowadzi to do zapalenia stawów co może prowadzić do artretyzmu. Choroba obejmuje cały organizm, w głównej mierze (...)

Dojadanie

Okazyjne spożywanie produktów lub zestawów produktów między zwyczajowymi posiłkami, przeważnie w niewielkich ilościach.

Strona: 1 2