Jesteś tu: Strona główna › Badania densytometryczne

Badania densytometryczne

Stowarzyszenie "Zyskaj Zdrowie" wspiera walkę z osteoporozą - "cichym złodziejem kości".

Wykorzystywany jest w tym celu specjalny ambulans przystosowany do wykonywania przesiewowych badań densytometrycznych z przedramienia. Badania są szybkie i bezbolesne. Każda przebadana osoba otrzymuje wydruk z wynikiem badania (zdjęcie kości oraz odpowiednie wskaźniki w postaci liczbowej i wykresu) oraz materiały informacyjne o profilaktyce osteoporozy. W przypadku odchyleń od normy warto udać się do specjalisty w celu gruntownego przebadania.
    Osteoporoza to choroba kości charakteryzująca się postępującym ubytkiem masy kostnej, osłabieniem struktury przestrzennej kości oraz zwiększoną podatnością na złamania, które zwłaszcza u osób starszych bardzo często mają przebieg niebezpieczny dla zdrowia, a nawet życia. Podstawą leczenia choroby jest poznanie jej przyczyn. Na tej podstawie lekarz dobiera indywidualną terapię, która ma na celu wzmocnienie kości.
    Harmonogram akcji badań densytometrycznych w poszczególnych miejscowościach podajemy w zakładce AKTUALNOŚCI.
Zapraszamy na badania.
Zdrowie jest najważniejsze !!!

Polecamy artykuły w naszej Czytelni:

Osteoporoza - choroba kości